Úvod > Obec > Historie > Po stopách Žerotínů

Po stopách Žerotínů

Projekt „Stopami Žerotínů“

To je název projektu, jehož prostřednictvím chceme propojit místa spojená s historií a památkami pánů ze Žerotína. Jako obec, která je také navázána na rod Žerotínů, jsme se do tohoto projektu rovněž zapojili. Vzhledem k bohatosti materiálu a rozsáhlosti území bude „žerotínský projekt“ trvat několik let a měl nejen lákat turisty, ale také vzdělávat, motivovat a bavit. V současné době je skládán materiál na putovní výstavu, která bude po kompletaci k vidění i v naší obci.

Na webových stránkách města Přerova www.prerov.eu je od 1. června spuštěna sekce

Po stopách Žerotínů. V ní budou materiály, které jsou k historii tohoto rodu. Dávali je dohromady odborníci z různých koutů ČR.

Ve stejný den navíc město Přerov vyhlašuje celostátní soutěž pro fotografy. „Vyzýváme lidi, aby při svých letních cestách zachytili do fotoaparátů běžný život v místech, kde působili Žerotínové. Na snímcích může, ale nemusí být sídlo Žerotínů. Fantazii se meze nekladou. Soutěžící musejí poslat i krátký popisek města či obce a místa, kde fotku pořídili.“

Neváhejte, zapojte se!

Ing. Jiří Vrána