Úvod > Obec > Aktuality > Materiální pomoc pro Ukrajinu

28.2.2022
Datum ukončení:
3.3.2022

Obec Žerotín pořádá materiální sbírku pro Ukrajinu. Jsou zejména potřeba následující věci:

Svítilny a baterie
Spací pytle, termodeky, deky, přikrývky
Teplé spodní prádlo
Nesterilní a sterilní jednorázové rukavice
Lékárničky, záchranářské batohy, obvazový a zdravotnický materiál
Termální deky
Pulzní oxymetry
Nůžky pro řezání oblečení a bot
Monitory, notebooky, tiskárny, projektory, flash disky
Trvanlivé potraviny a hotová jídla určená k dlouhodobému skladování (větší balení)
Dětské výživy, mléčná výživa malých dětí (sušené mléko) přesnídávky, jednorázové dětské pleny
Nástroj na rozstříhání oděvu a obuvi (nůžky s tupým koncem)
V případě potravin a zdravotního vybavení či materiálu je nutná minimální doba expirace dva měsíce. Elektrovybavení musí být buď nové nebo v bezvadném technickém stavu s elektro revizí.

Uvedené věci můžete darovat a přinést k nám na obec ihned po vyhlášení a to dnes do 17-ti hodin, v úterý od 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00 hod, ve středu 8:00 – 12:00, 13:00 – 16:00 hod, ve čtvrtek 8:00 - 12:00 hod.

následně bude vybraný materiál převezen do Hasičské zbrojnice do Chválkovic v Olomouci, odkud bude převezen potřebným. Všem srdečně děkujeme za případnou pomoc.