Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Projížďka lodí - přehrada Slezská Harta

Datum konání: 20. 6. 2020

Spolek Základna Hnoyland, oddíl stolního tenisu Vás zve na projížďku lodí po přehradě Slezská Harta. Více informací v pozvánce.

Pozvánka.pdf


Publikováno 9. 6. 2020 16:01

Informace o dopravní obslužnosti KIDSOK

S ohledem na omezený počet dětí prvního stupně a žáků devátých tříd pro nepovinnou prezenční výuku ve školách a stálé vedení majoritně zastoupeného distančního studia žáků základních a středních škol, bude i nadále do konce školního roku v rámci autobusové dopravy platit režim jarních prázdnin, tedy současný stav.

K tomuto kroku jsme se rozhodli mimo jiné i na základě seznámení se s pokyny MŠMT. Ty na ředitele škol přenáší povinnost zajištění ochrany zdraví žáků jako je zamezení shromažďování osob před školou, dodržování odstupu dvou metrů, organizování shromáždění žáků ve skupinkách a pracovat se skupinkou dětí musí pouze pověřený pedagog.

Tímto u většiny škol vzniká nejen problém s personálním zajištěním, ale také organizační problém, jelikož je potřeba zajistit návoz žáků do škol postupně, což veřejná doprava není schopna zajistit. Naopak, veřejná doprava při standardním provozu doveze žáky v čase nástupu do škol po celé délce linky ve stanovený čas a tím kumuluje žáky před školou. Ve stanovený čas odváží také děti ze škol, ale ty nyní končí mimo běžné časy a žáci by se opět před školou shromažďovali.

Při současném rozsahu je doprava do škol z více jak 90 % stále zajištěna a je jen otázkou, kolik žáků tyto spoje využije. Ostatní žáci řeší školu v rámci distančního studia a jsou i nadále v kontaktu se školou a výukou.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Ing. Kateřina SUCHÁNKOVÁ, MBA


Publikováno 22. 5. 2020 11:21

Plánované vypínání stávajícího vysílání DVB-T se odkládá.

Vážená paní starostko, vážený pane starosto, 

plánovaného vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech jednáme s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile budeme mít harmonogram doladěný, budeme Vás o něm neprodleně informovat.  

S pozdravem 

Česká televize

Kavčí hory

140 70 Praha 4

info@ceskatelevize.cz

www.ceskatelevize.cz


Publikováno 19. 3. 2020 9:55

Změna výše poplatků za odpady

Datum konání: 9. 4. 2020

Upozorňujeme občany, že od 1. 1. 2020 se zvýšil poplatek za odpady na 400 Kč, poplatek za psa se nezměnil. Splatnost poplatků zůstává stále stejná tj. do 30. 6. s tím, že je možné je uhradit přímo na Obecním úřadě a to od 10. 2. 2020 nebo převodem na účet obce č. 1801707369/0800, VS  je číslo domu, ve zprávě pro příjemce uveďte příjmení osoby, za kterou je poplatek hrazen.


Publikováno 17. 1. 2020 10:08

Informace občanům k tématu Koronavirus COVID-19

V souladu s doporučením Bezpečnostní rady Olomouckého kraje ze dne 26. 2. 2020 uvádíme občanům základní informace k tématu Koronavirus COVID-19. Bližší informace v příloze.

Koronavirus.pdf


Publikováno 27. 2. 2020 13:22

Charita Šternberk - nabídka pomoci

Naše šternberské charitní středisko nabízí pomocnou ruku občanům vašich obcí. I když nejsme v tak kritické situaci jako naše charitní střediska v Litovli a v Uničově, nechceme zůstat bez nabídky pomoci vůči vám. Nabízíme pomoc zejména starším občanům s nákupy, se zajištěním léků a kompenzačních pomůcek. V příloze zasílám stručný letáček s potřebnými informacemi. Prosíme o jeho vyvěšení na web obce a na nástěnku. Dovoz do obcí budeme realizovat zdarma. Občané by si platili jen to, co si objednají. Neváhejte se na nás obrátit, i pokud bude někdo v existenční či sociální krizi.

Dále vám zdarma nabízíme látkové roušky, zejména do menších obcí.

 

Doufám, že vám budeme co nejvíce nápomocni a že vás opět přesvědčíme, že jsme spolehlivý partner a poskytovatel zdravotních a sociálních služeb a že pracujeme v souladu s našim posláním – pomoc lidem v nouzi.

 

S přáním hezkých dní, ze celý kolektiv pracovníků Charity Šternberk.

 

Letáček.pdf


Publikováno 26. 3. 2020 8:45

Hasičský záchranný sbor ČR - informace o speciálních stránkách

Hasičský záchranný sbor ČR - informace o speciálních stránkách, najdete v příloze.

příloha.doc


Publikováno 26. 3. 2020 8:57

ADAM - velkoobchod, nákupy z domova

Nakupujte z pohodlí domova za velkoobchodní ceny. Udělejte si objednávku a následující den Vám bude dovezena. Služba je zpoplatněna částkou 90,- Kč. Více info v příloze.

Příloha.pdf


Publikováno 26. 3. 2020 9:17

Tříkrálová sbírka

V rámci Tříkrálové sbírky konané dne 11. 1. 2020 se v naší obci vybrala částka 19.041,-Kč.

Děkujeme všem za příspěvky  a taktéž všem, kteří se podíleli na této charitativní akci.


Publikováno 17. 1. 2020 11:54

Staré pneumatiky patří do pneuservisů!

Datum konání: 18. 4. 2020

Pneumatiky.pdf

Další odběrná místa kde je možné zdarma odevzdat.pdf

 


Publikováno 30. 11. 2019 17:23