Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:1 6 12 15 17 Starší

Pozvánka na SOKOLSKÝ PLES 22. 2. 2020

TJ Sokol Žerotín pořádá u příležitosti 120. výročí svého založení SOKOLSKÝ PLES. Zahájení ve 20 hodin v sobotu dne 22. 2. 2020 ve velkém sále KSZ Žerotín. Pozvánka na tuto akci v příloze.

Sokolský ples 2020.pdf


Publikováno 3. 2. 2020 9:10

Koronavirus COVID-19, doporučení a pokyny pro školy

Co dělat, pokud jste přicestovali z Itálie, z následujících míst !!!

Informace v příloze.

Doporučení a pokyny pro školy.pdf


Publikováno 2. 3. 2020 10:10

Mimořádné opatření ohledně karantény osob , které se vrátili z Itálie.

Mimořádné opatření ohledně karantény osob , které se vrátili z Itálie. (viz. příloha)

Mimořádné_OPP_-_karanténní_opatření_pro_občany_ČR_po_návratu_z_Italské_republiky.pdf


Publikováno 7. 3. 2020 14:30

Zahradnické trhy na Výstavišti Flora Olomouc ve Smetanových sadech

Datum konání: 16. 5. 2020 - 7. 6. 2020

Akce se bude konat po 3 víkendy a nakoupíte zde květiny, zeleninu, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky a potřeby od lokálních pěstitel. První Zahradnické trhy se konají 16. a 17. 5. 2020 od 9:00 do 17:00 na Floře. Další zahradnické trhy pak proběhnou o víkendu 23. -2 4. 5. a 6.-7. 6. 2020.

Více informacích na webu: https://www.flora-ol.cz/akce/zahradnicke-trhy nebo na letáku Zahradnické trhy Flora.jpg

 


Publikováno 11. 5. 2020 16:30

Obec Štěpánov 1. 4. 2020 vyhlásila veřejnou sbírku.

Onemocnění COVID-19 zasáhlo regiony Litovelska, Uničovska a Olomoucka nebývalou silou.

Proto jsme se rozhodli, že vedle všudypřítomné medializaci roušek, je nejvyšší čas myslet na dny následující. Odborníci očekávají nárůst nemocných. Lékaři, odborná péče a vybavenost nemocnic bude prioritní. 

Věřím, že se podaří nasbírat finanční částku, která bude postačující k nákupu plicního ventilátoru a přispěje i ke krytí nákladů na léčení onemocnění COVID-19 ve Fakultní nemocnici v Olomouci, které bude výtěžek sbírky darován.

Všem lidem, kteří své síly poslední dny vrhli do boje s touto nemocí, ať jsou to hasiči, policisté, obchodníci, pekaři, pracovníci technických služeb, řidiči kamionů se zásobami, ale i vládě, vedení krajů, měst a obcí a mnohým dalším, patří více než poděkování.

Nicméně na bedrech lékařů, sestřiček, odborného personálu i všech jejich pomocníků bude nyní ležet budoucnost boje a léčby s touto nemocí. Chceme tak alespoň z části pomoci, poděkovat a vyjádřit vděčnost.

Přeji nám všem hodně sil a trpělivosti. Především pak, aby nám radost z každého uzdravení nalila novou sílu a vůli vytrvat a nakonec zvítězit i nad tímto „koronáčem“.

Prosím o Vaší spolupráci, šíření a zveřejnění této výzvy.

 Mgr. Jiří ŠINDLER

starosta obce

Sbírka se koná na území ČR v termínu od 1.4.2020 do 30.4.2020. 

Veřejná sbírka obce Štěpánov.jpg           

 

 

 


Publikováno 2. 4. 2020 9:43

Aktuální situace v doručování zásilek

 

Aktuální situace v doručování zásilek

 

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba. Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem. U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení, ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem. Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“. Děkujeme za pochopení Vaše Česká pošta

 

 

 


Publikováno 19. 3. 2020 13:34

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

Podrobné informace v přiloženém letáčku.

Letáček.pdf


Publikováno 2. 4. 2020 9:52

1 6 12 15 17 Starší